Заварювальні чайники: забути про пакетики
Заварювати чай в чайниках — це альтернативний варіант отримувати напій за допомогою пакетиків. Сучасний ритм змушує звикати саме до експрес-приготування. Однак набагато смачніше і корисніше заварити листовий чай: він виходить більш насиченим і ароматним. Бажаєте так прокидатися вранці? Тоді залишилося тільки купити заварник!
Пропозицій досить багато, що вводить в оману: які саме моделі підійдуть? Деякі фактори вимагають уваги, тому варто їх розглянути:
- матеріал виробу. Найпопулярніші варіанти: скло, фаянс, фарфор, кераміка, чавун. Багато споживачів вважають, що найкращий чайник заварник роблять з порцеляни. Зовні він дійсно привабливо виглядає, але вартість такого чайника досить висока. При цьому він вимагає спеціального догляду, а на це часто немає часу. Фарфор може не витримати високу температуру, що, безумовно, його головний недолік. Більш економічний варіант — фаянсовий чайник: він поступається стосовно вартості. Шанувальники насиченого кольору напою обирають скло: завдяки прозорим стінкам, його добре видно. Але на склі можна легко помітити забруднення, а заварник з такого матеріалу погано тримає високу температуру. Якщо вам завжди хотілося саме такий варіант, то є винятки. Наприклад, щоб чай швидко не вистигав, варто придбати виріб з товстими стінками. Якщо чай має форму кульок, його краще заварювати в таких чайниках. Багато експертів дійшли згоди: практично ідеальний варіант — це глина. Природний матеріал дозволить повністю розкритися смаку, однак важливо не змішувати одночасно кілька сортів. Правда, такий заварювальний чайник буде коштувати дорого;
- обсяг. Тут все залежить від ваших уподобань, проте важливо враховувати один момент: чай завжди повинен бути свіжим. Від дуже об’ємних моделей (більше одного літра) рекомендують відмовитися. Краще купити заварник для чаю середнього розміру: така місткість підійде для сім’ї з трьох або чотирьох осіб;
- форма. Більшість моделей має круглу форму: так тепло розподіляється рівномірно. Важлива деталь — це обов’язкова симетричність: вибір заварника багато в чому залежить від цієї деталі. Вміст не буде проливатися, коли носик, ручка і горловина розташовуються на одному рівні;
- ручка. Цей елемент може бути зроблений з наступних матеріалів: нержавіюча сталь, бакеліт, скло, порцеляна. Якщо ви нагріваєте металевий чайник на вогні, то ручка повинна бути з накладкою. Тоді про опіки можна забути!.
Купити заварювальні чайники в Києві можна в більшості спеціальних магазинів або інтернет-магазині. Важливо звернути увагу на зовнішній вигляд чайника. Повинні бути відсутні дефекти на поверхні. Необхідно, щоб кришка щільно прилягала. Якщо ви плануєте замовити заварнички, то перевірте виріб, яке вам надіслали поштою або привіз кур’єр.
Чашка ароматного чаю — це відмінний спосіб підбадьорити себе вранці або заспокоїти ввечері. Краще всього, коли у вас на кухні стоїть елегантне приладдя для заварювання. Тоді початок або завершення будь-якого дня буде міцним!